Telefon: 06 20 503 6250    Email: info@paragvari.hu

  • Nagy Judit
  • 2024. november 8.

A nyolcadik évfolyamos diákok rendhagyó október 23-i megemlékezésen vettek részt a Savaria Filmszínházban. Bacsó Péter: A tanú című filmjét nézték meg. A vetítés előtt Mayer Rudolf, a mozi igazgatója beavatta a diákokat a vetítés rejtelmeibe és a mozi történetébe.

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. október 28.

Két héttel ezelőtt azt hittük, hogy oly távol van még tőlünk a közelgő tél. Igaz, még most is ősz van, de a hűvöskés szél és a hulló levelek látványa egyre inkább azt jelzi, hogy óhatatlanul jönnek a borongós, szürke téli napok. Azonban a természet most mutatja meg igazán lenyűgöző csodáit, melyek nemcsak az erdőkben, folyók és tavak mentén, hanem iskolánk udvarán is ugyanúgy felfedezhető. Mostani kis videónkkal kívánunk mindenkinek jó kikapcsolódást, sok-sok szép élménnyel teli őszi szünetet!

  YouTube...
  • Barity Milán
  • 2024. október 28.

Iskolánk Diákönkormányzata pénteken a nagyszünetben Halloween-i rejtvényfejtésre hívta a felső tagozatos diákokat az iskola könyvtárába. Az érdekes vetélkedőn 3 fős csapatok vettek részt. Az első helyet egy 5.e osztályos csapatnak sikerült megszerezni. A jó hangulatú vetélkedőn minden résztvevő oklevelet, az 1-3. helyezettek egy tábla csokoládét kaptak jutalmul. A vetélkedőt megszervezte: Balaskó Dóra, 8.b osztályos diák és Kovács-Vörös Lujza DÖK-elnök.

  Galéria...
  • Németh Andrea
  • 2024. október 28.

Az 1956-os forradalomra emlékeztek diákjaink október 22-én, kedden délelőtt. Rendhagyó volt az emlékezés: "időutazáson" vehettek részt az osztályok, bepillantást nyerhettek az ötvenes évek hétköznapjaiba az iskola pedagógusainak segítségével. Megismerkedhettek korabeli használati tárgyakkal, játékokkal, hallgathattak zenét az ötvenes évekből, kipróbálhatták a rock and roll és a twist alaplépéseit, megtanulhattak füzetet csomagolni, levelet címezni, kutathattak korabeli dokumentumokban. Sokat mozoghattak a tornatermekben: át kellett jutniuk a "Vasfüggönyön", zászlós gyakorlatot tanultak, versenyezhettek egymással akár hordágycipelésben is.

  Galéria...
  • Jánvári Nóra - 7.z
  • 2024. október 22.

Az osztályunk a NEP-program keretében a Sárváron található Nádasdy-várba látogatott el. Sárvárra vonattal érkeztünk. Az állomástól 20 perc séta után értük el úti célunkat. A várba érve először a várfalakon kívül sétáltunk. Ezután az egyik legnagyobb teremben a tárlatvezető interaktív programok keretében mutatta be a vár korai történetét a festmények alapján. Miután az összes festményt megcsodáltuk, a terem végében egy különös szekrényt mutatott be számunkra. Ez a szerkezet a királyi család fontos iratainak védelmére szolgált. A szekrényt csak az tudta kinyitni, aki ismerte a szerkezet működését. Mint például egy oszlop mögé rejtett fióksor. Ebben a teremben egy térképet is kaptunk, amelyből tájékozódni tudtunk a vár termeinek jellegzetességeiről. Ezután egy „kék szalonnak” nevezett helyiségbe sétáltunk át. A terem elnevezését a hajdani kék tapétáról kapta, amely mögött megtalálták a ma is megtekinthető festményeket. A falon helyet kapott Nádasdy Pál, felesége Révay Judit és Báthori Erzsébet. A teremben helyezték el a Gutenberg által kidolgozott, restaurált nyomdagépet. A következő teremben a kínai tárgyak értékéről hallhattunk. A királyi család kedvelt díszei voltak a kínai vázák, dísztárgyak, de a borsos árak miatt úgy döntöttek, hogy maguk készíttetik el. A következő hely, ahová betekintést nyertünk, a fiatal hercegnők és hercegek lakosztálya volt. Ebben a teremben vitrinekben elhelyezett gyönyörű, kézzel festett kerámiák, edények, tányérok voltak. Itt arról mesélt nekünk a tárlatvezető, hogy a királyi család fiatal tagjainak komoly kötelezettségeket kellett vállalniuk, szoros menetrend szerint kellett beosztani mindennapjaikat. Azt is megtanultuk, hogy a hajdani hercegnők kedvelt könyve volt Karl May - Winnetou-ja. Mikor továbbmentünk, a folyosón puskák, pisztolyok, kardok százai sorakoztak az üveg mögött. Ilyenkor már sejthettük, hogy Magyarország egyik legismertebb hungarikumáról, a huszárokról lesz szó. A huszárok ruházatáról, felszereléséről szereztünk ismereteket. A szablyákat kézbe is vehettük. A napból a lovak sem maradhattak ki. Körbe, üveg mögött tízesével sorakoztak a kitüntetések, kupák, díjak. A program sajnos, ezzel a teremmel lezárult. Én nagyon élveztem a kirándulást. Remélem, legközelebb is ilyen élményben lehet részem.

  Galéria...
  • Takács Ildikó
  • 2024. október 22.

Október 21-én a 7. osztályosok „magyar 2-es” csoportja az Egyházmegyei Könyvtárba látogatott. A gyerekek láthattak középkori kódexeket, ősnyomtatványokat és megismerhették a könyvtár rövid történetét. Lehetőségük volt arra, hogy néhány régi könyvet kézbe is vegyenek. Megnézhették gróf Herzan Ferenc értékes könyvgyűjteményét is. Kísérő tanárok: Pónya Tímea, Takács Ildikó.

  Galéria...
  • Linhárt Léna Anna - 7.a
  • 2024. október 21.

Október 16-án ellátogatott a 7.a osztály Kondicsné Tóth Melitta és Nagy Judit tanárnők kíséretében a gomba- és gyógynövény-kiállításra, a Vásárcsarnokba, melyet a Szombathelyi Gomba-, és Gyógynövénygyűjtő Klub szervezett. Közel 200 gombafajjal ismerkedhettünk meg, illetve néhány tulajdonságot, értékes információt is elmondtak nekünk a klub tagjai. Élősködők, mérgezőek, ehetőek egyaránt helyet kaptak itt. A kiállítás gombáinak sokszínűsége az őszi időjárásnak volt köszönhető, ugyanis ilyenkor az esős idő, néhány esetben a fagypont közeli hőmérséklet gyorsítja a növekedésüket. A gombaszedés szabályaira, bevizsgáltatásának fontosságára is kitértek az előadók, hiszen különösen egy átlagos gombaszedőnek lehetetlen megállapítani, milyen faj került a kosarába. Természetesen arról is szó esett, hogy ezek a finom élőlények, miért jótékonyak az emberi szervezet számára. A szív- és érrendszerre, májra egyaránt pozitív hatásuk van. Számunkra hatalmas élmény volt a kiállítás megtekintése, megcsodálása.

  Galéria...
  • Szilágyi Viktor - 6.b
  • 2024. október 21.

A 6.a osztályhoz hasonlóan mi is felkerekedtünk megnézni a jáki templomot, országunk legfontosabb románkori emlékét. Reggel az iskolától indultunk, az első megálló a Székesegyház volt. Itt csatlakozott hozzánk Pék Attila bácsi is. Ezután körülbelül egy fél óra séta után elértünk egy hosszú lépcsősorhoz. Itt Jézus Krisztus keresztútja van. Mikor felértünk a Kálvária templom volt fent, ezért volt ott a keresztút. Az őszi erdőben sétáltunk másfél órán át mikor elértünk egy „nagyon jó” sártócsához. Ez szinte egy exatlon pályarésznek tűnt, legalábbis olyan nehéz volt rajta átkelni. Volt, akinek a cipője beleragadt a sárba és úgy kellet kivenni a cipőt!

  Tovább...

  Galéria...
  • Nagy Judit
  • 2024. október 17.

Rendhagyó rajzóra Jákon, a Szent György templomban. Kolléganőm, Pék Krisztina fejéből pattant ki a remek ötlet, hogy a Szombathelytől 10 km-re fekvő Jákon mutatnánk meg a gyerekeknek a román kor építészeti sajátosságait. Nagyné Kovács Ildikó, Nagy Judit és a 6.a osztály indult útnak. Itthon ráhangoló jelleggel videókat, fotókat nézegettünk. A terv az volt, hogy gyalogosan tesszük meg az odavezető utat, mint a zarándokok, de aztán nem bíztunk az időjárásban, busszal mentünk. Már ez is nagy élmény. A helyszínen csapatok alakultak, és a templom részeiről készült fotókat kellett megkeresniük, amit egy általuk készített fényképpel igazoltak, majd a beazonosított részleteket a templom alaprajzán is jelölték. Szuper nyomozók lennének! Az elkészült munkákat a következő tantermi órán közösen néztük meg.

  Galéria...
  • Sándorfi Olga
  • 2024. október 16.

A NEP, a Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program keretében iskolánk 7. és 8. évfolyamos tanulói Sárváron a Nádasdy-vár múzeumpedagógiai foglalkozásain vettek, vesznek részt. A program során elsősorban a vár azon részeibe kapnak belépési lehetőséget a diákok, ahová egy sima múzeumpedagógiai program kereteiben nem. A foglalkozás egyesíti magában a múzeumpedagógia klasszikus és élményközpontú módszertanát.

  Galéria...
  • 7.b és 7.z osztály
  • 2024. október 14.

A Paragvári Utcai Általános Iskola 7.b és 7.z osztályai sikeresen pályáztak az "Őszi ottalvós" Erzsébet-tábor programra. A gyerekek táborát több felkészítő foglalkozás előzte meg, melynek során megismerkedtek a tábor házirendjével, balesetvédelmi és tűzvédelmi rendszabályokkal, valamint a táborhelyen elérhető programlehetőségekkel.

  Tovább...

  Galéria...
  • Jánvári Nóra - 7.z
  • 2024. október 14.

A Vasi Skanzenbe érve először egy idős halász tartott nekünk előadást a népi halászati technikákról. Megismertük, mi a különbség a halász és pákász között. Sok érdekes eszközt láthattunk, mint például tapogatót, varsát, hatalmas, egyetlen tölgyfából kifaragott csónakot, különböző horgokat, hálókat. A következő teremben az állatok álcázásáról és egymáshoz való hasonlóságáról halhattunk érdekességeket. Interaktív feladatokkal tapasztaltuk meg, hogy egy állat mennyire tud hasonlítani az élőhelyéhez vagy egy légy egy darázshoz. Miután már mindent tudtunk az állatok álcázásáról, átsétáltunk egy újabb helyszínre, ahol a tollfosztásról tanultunk. Itt hallhattunk a lúdtoll sokrétű felhasználásáról, mint például a tollal töltött párna vagy íróeszköz. A továbbiakban az állattartáshoz kapcsolódó olyan régi eszközöket néztünk meg, melyek egy részét egyáltalán nem ismertük. Az előadó megismertette velünk, hogy nem mindegy hogyan nő egy szarvasmarha szarva, és ezt akár szabályozni is lehet a szarvegyenesítővel. Új szavakkal, kifejezésekkel is gazdagodtunk, mint pl.: a tehénkalap, a főkolomp, főkolompos, a járom. Egy vadásztól a vadászok és a csendőrök viseletéről, az állati bőrök és tollak sokrétű felhasználásról tudtunk meg nagyon sok érdekességet. A méhek sem maradhattak ki a napból. Szorgos munkájuk termékét, a mézet is megkóstolhattuk. Ezután sajnos vissza kellet indulni az iskolába, de még a szűkre szabott idő ellenére is élveztem a kirándulást. Köszönjük szépen Melitta néninek és Erika néninek ezt a tartalmas délutánt!

  Galéria...
  • Márkusné Halmosi Erika
  • 2024. október 13.

Október 10-én Nyíregyházán rendezték meg az Országos Diákolimpia Atlétika - Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokságát, ahol iskolánk leány magasugrócsapata az 5. helyen végzett. A csapat tagjai: Konecsni Zsófia (8.b), Grasanovics Zoé, Maár Virág, Németh Boglárka (8.e) és Kőhalmi Zsófia (8.z). Felkészítők: Márkusné Halmosi Erika és Tolvaj Andrea tanárnők. Gratulálunk a szép helyezéshez! Hajrá Paragvári!

  Galéria...
  • Kondicsné Tóth Melitta
  • 2024. október 10.

Az idei tanévben csatlakoztunk az állatok világnapja témahét programjaihoz. Október 4-én a Vasi Skanzen által szervezett programokon vettek részt a 6.a és a 6.b osztályból a természet iránt érdeklődő tanulók. Csatlakozott hozzájuk Horváth Erika néni a 7.b és a 7.z osztály tanulóival is. Az állomásokon különböző játékok, ismeretszerző foglalkozások vártak ránk, sokféle izgalmas tárggyal és persze csodás állatokkal találkozhattunk. A tanulók kreativitásukat is megmutathatták, száraz őszi termésekből levelekből kedvenc állataikat formálták meg. A legötletesebb alkotásokból kiállítás készült a „B”-épületi faliújságnál, az ezekről készült fotók szintén megtekinthetőek a mellékelt képgalériában.

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. október 9.

„Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak…”; „Elért az Ősz és súgott valamit…” [..] Ahogy minden évszaknak, úgy köztük az ősznek is megvan a maga varázsa. Nem véletlen, hogy számos irodalmi személyt is megihletett a téma, ahogy az a címből és a bevezetőből is kiderül. Igaz, még nagyon az elején járunk, de azért már most is körvonalazódni látszik az a végtelenbe nyúló színkavalkád, ami minket is arra ösztönzött, hogy már most is készítsünk pár felvételt az iskolaudvaron…

  YouTube...
  • paragvari.hu
  • 2024. október 8.

Ismét útnak indította iskolai edukációs roadshowját a Tej Terméktanács. A „Van itthon tej” elnevezésű iskolai mobilkiállítás október 8-i állomása iskolánk volt, mely kiállításnak célja, hogy megszerettesse a gyerekekkel a tej fogyasztását, bemutassa a tejtermékek sokféleségét és szerepét az egészséges táplálkozásban, továbbá eloszlassa azokat a tévhiteket, melyek a tejtermékek előállításához, vagy fogyasztásához kapcsolódnak. A program nem titkolt célja az is, hogy ösztönözzön a hazai tej és tejtermékek fogyasztására, az egészségtudatos táplálkozásra az iskolai keretek között is, hiszen az itt szerzett ismeretek jobban beépülnek a gyermekek mindennapi táplálkozási kultúrájába, ezáltal szokásukká válik a tejivás és a tejtermék-fogyasztás. Az első órában a 4.b osztály tanulóival látogattuk meg a kiállítást, melyen először egy sok-sok infografikával színesített bemutatót hallgattak meg a gyerekek. Az előadó rendkívül szemléletesen, gyermekközpontúan adta át a tudnivalókat. Megtudtuk, hogy pontosan milyen típusú tejek vannak, s azt is, mi a különbség köztük. Megismerkedtünk az egyes tejtermékek gyártási folyamatával, továbbá olyan információkat is szereztünk, amiből most már azt is tudjuk, Magyarországon 250000 tehén él, ami 99 focipálya nagyságának felelne meg, ha egymás mellé tennénk őket. Vagy azt, hogy egy tehén naponta 35 liter tejet ad, ami 30 családnak biztosítja a reggeli tejet. A bemutató után az osztály kisebb csoportokra oszlott, megkezdődött a játékos tanulás. Tableteken, VR-szemüvegeken játszhattak a gyerekek, de talán mindenki számára a legemlékezetesebb az maradt, amikor egy mű tehénkén kipróbálhatta a fejés folyamatát. Igaz, a szemléltetés céljából csak víz került a fejőedénybe, de mégis nagyjából mindenki el tudta képzelni azt, hogy régen miként gyűjtötték be a tejet a gazdaságokban. A tanóra végén a gyerekek még ajándékot is kaptak, mindenki hazavihetett egy papírból hajtogatott ceruzatartót. A kiállítás nagyon hasznos és érdekes volt mindnyájunk számára, köszönjük, hogy mi is a roadshow állomásai között lehettünk!

  Galéria...
  • Linhárt Léna Anna - 7.a
  • 2024. október 3.

Október 1-én a németet tanuló 7. és 8. osztályos diákok tagjaiként útra keltünk a stájerországi Herberstein várkastélyába és állatkertjébe. A másfél órás buszút után megérkeztünk célállomásunkhoz, amely mind kívülről, mind belülről csodás látványt nyújtott. Először egy osztrák tárlatvezető elmesélte nekünk a vár majd a későbbi kastély történetét, melynek tulajdonosa a Herberstein -egy még ma is élő– család. Felmenőik körülbelül 730 éve érkeztek ide. Megtudtuk, hogy a hajdani vár egyszer sem lett ostromolva, ugyanis az egyik oldaláról 40 méter mély árok szegélyezi, ahol a Feistritz folyó található. Ezt a magas sziklafalat később lentről is megcsodáltuk.

  Tovább...

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. október 3.

Az 1849. október 6-án kivégzett aradi vértanúk kultusza és legendája már aznap elkezdődött, hiszen –a szemtanúk elbeszélése alapján– már egy-két órával a kivégzéseket követően tömegekben zarándokoltak a kivégzés helyére a gyászolók. Mindenki sírt, imádkozott, és ezen a napon minden boltot, nyilvános helyiséget bezártak. Eme nemzeti gyásznapról emlékeztünk meg mi is ma reggel az iskolarádióban. A honlapunkon keresztül is meghallgatható ünnepi műsort a 7.a, 7.b és a 7.z osztály tanulói készítették Sági Manuéla tanárnő felkészítésével. A műsorban elhangzott „A csatában selyemzászlók lobognak” című népdalt a 6.z osztály előadásában hallhattuk Sándorfi Olga tanárnő vezényletével. A megemlékezés után az osztályok képviselői mécsest gyújtottak és virágot helyeztek el az iskola folyosóin kialakított emlékhelyeken. Kis elsőseink az ünnepi műsor meghallgatása után megtekintették az emlékfalat, ahová ők is elhelyezték a megemlékezés virágait.

  Ünnepi műsor...

  Galéria...
  • Gerencsér Médi - 7.a
  • 2024. szeptember 30.

Szeptember 27-én az osztályunk ellátogatott a Püspöki Palotába és felmásztunk a székesegyház tornyaiba. A Püspöki Palotában megnéztük a dísztermet a megújult csodaszép freskóival, végigjártuk a barokk termeket, a sárga szalont, a könyvtárat, a kápolnát. Nagyon tetszett mindannyiunknak a könyvtárterem titkos ajtaja, amelyen még a felfestett könyveknek is humoros címeket adtak. A székesegyházban, Magyarország harmadik legnagyobb templomában csigalépcsőkön haladtunk felfelé a tornyokhoz. Először eljutottunk a két torony közötti átjáróhoz, itt láttuk a főhajó boltíves szerkezetét. A falakon elhelyezett tablókról sok új dolgot tudtunk meg a székesegyház építéséről, történetéről. A tornyokból kíváncsian néztünk le a városra, s megpillanthattuk iskolánkat is. Nagyon jól éreztük magunkat ezen a délelőttön, s reméljük, még sok ilyen élményben lehet részünk.

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. szeptember 30.

Az első óra elején elhangzott ünnepi műsort Borsos Dorka (6.b) tolmácsolásában hallgathattuk meg. Dorka először elmondta, miért fontosak a mesék, s miért éppen szeptember 30-án tartjuk ezt az ünnepnapot immár 19 éve. Ezután egy mesét hallottunk, mégpedig a „A só” című magyar népmesét. Aki kíváncsi eme történetre, a bölcs és furfangos ifjú királyra, az alábbi hivatkozáson keresztül meghallgathatja a teljes mesét. Köszönjük Takács Ildikó tanárnőnek a megemlékezés megszervezését, s kis segédeinek Domonkos Gittának (8.z), Kardos Hannának (6.a), Horváth Eriknek (7.a) és Horváth Gergelynek (7.a), hogy „tarisznyás mesemondóként” egy-egy mesével népszerűsítették ezt az ünnepnapot az 1-2. osztályosok körében!

  Ünnepi műsor...

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. szeptember 29.

Az idei ősz szinte egy pillanat alatt átváltott a nyárból a szomorkás, esős időjárásba, de ahogy eddig minden évben, úgy ismét sikerült napfényes, kellemes időben megrendeznünk a már több évtizedes hagyományokkal rendelkező szüreti mulatságunkat az alsó tagozat számára. A szeptember 26-án délután két órakor kezdődő eseményt Pónya Tímea tanárnő nyitotta meg, majd az 1.c és 4.b osztály tanulóinak rövid kis szüreti műsorát láthattuk, hallhattuk. A gyerekek szüreti és őszi verseket, valamint népdalokat adtak elő. Nem maradt el a közös táncház sem, Földesi János tanár úr húzta a talpalávalót két volt paragváris diákunkkal kiegészülve, Pribusz Bence és Pribusz Dániel hegedűn kísérte őt. Ezután az osztályok különváltak, s elkezdődött a játékos programsorozat. Volt képkirakó, zöldség- és gyümölcsfelismerés csukott szemmel, célbadobás vadgesztenyével, karikán átbújás, és még számos vidám, sok-sok ügyességet kívánó feladat. Természetesen most sem maradt el a mindenki számára oly kedves sütivásár sem, ahol a sok-sok finom édesség és sós süti mellett mindenki kedvére falatozhatott a fenséges lilahagymás zsíroskenyérből is. Köszönjük a szervezők, Flamis Laura, Bagári Nóra és Pónya Tímea tanárnők munkáját, valamint az őket segítő pedagógusok és 8. osztályos tanulók közreműködését, s egyúttal köszönjük a szülői közösség segítségét is, amely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megint egy sikeres szüreti délutánt tudjunk megrendezni! Köszönjük! A délután folyamán készült képek az alábbi képgalériában tekinthetőek meg.

  Galéria...
  • Szeleczkyné Grámán Éva
  • 2024. szeptember 27.

A Berzsenyi Dániel Könyvtár Médiatár és nyelvi részlegének új programsorozatán vett részt a 4.e osztály. A foglalkozás címe „Klasszikus zenemesék”, amelynek első részében Prokofjev: Péter és a farkas című szimfonikus meséjét mutatta be Kiss Attila a gyerekeknek játékos formában, interaktív módon. A foglalkozás bevezetőjében beszéltünk a zene különlegességéről, megemlítettünk híres zeneszerzőket, előadókat. Beszélgettünk a gyerekekkel hangszerekről, hangszercsoportokról, megismerték a szimfonikus zenekar összetételét fényképpel illusztrálva. A konkrét mű keletkezéséről és a zeneszerzőről is esett néhány szó. Ezt követően a történet szereplőit mutatta be Attila bácsi képek segítségével, beszélgettünk a tulajdonságaikról, utánoztuk a mozgásukat, hangjukat, közösen felsoroltunk olyan irodalmi műveket, történeteket, ahol szintén találkozhatunk hasonló szereplőkkel. Majd azokról a hangszerekről és hangszercsoportokról beszélgettünk, amelyekkel a szerző megjeleníti a szereplőket. Képeket láttak a tanulók a zeneszerszámokról, röviden megismerték a működésüket, érdekességeket is hallhattak a gyerekek a zenei eszközökről. A tanulók közösen összepárosították a hangszereket a szereplőkkel. A program második részében a történetet ismertük meg, közben a szimfonikus műből hangzottak el hosszabb-rövidebb részletek. Az iskolában még egy feladatlap segítségével átismételtük a hallottakat. Nagyon élvezetes foglalkozáson vettünk részt, várjuk a programsorozat következő foglalkozását.

  Galéria...
  • Marton Melinda
  • 2024. október 8.

Iskolánk tanulója, Hoós Bence (1.n) szeptemberben a Király Sportegyesületnél az U7-es korosztályban a hónap játékosa lett, így megszerezte az ezzel járó díjat, a kupát. Sikeréhez sok szeretettel gratulálunk!

  Galéria...
  • Tolvaj Andrea
  • 2024. szeptember 23.

Bakos Nóra, 8.e osztályos tanulónk szeptemberben két súlyemelőversenyen is részt vett. A Nyugat-Magyarországi Tini Bajnokságon és az Országos Bajnokságon is aranyérmet szerzett. Az utóbbin lökésben és szakításban is egyéni csúccsal állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Gratulálunk a szép eredményhez!

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. szeptember 21.

2024. szeptember 18-án rendezték meg a Diákolimpia megyei ügyességi csapatjátékának döntőjét. Iskolánkat két csapat, egy lány- és egy fiúcsapat képviselte. Lányaink a megye legjobbjaiként, az 1. helyen végeztek, míg fiaink a dobogó 2. fokán zárták a napot. A Márkusné Halmosi Erika és Tolvaj Andrea tanárnők által felkészített csapat tagjai: Konecsni Zsófia (8.b), Kőhalmi Zsófia (8.z), Maár Virág és Grasanovics Zoé Nelli (8.e). 8.b osztályos fiúcsapatunk: Kis Bendegúz, Simon Kolos, Polányi Koppány Balázs, Schatzl Kristóf László, Vass Milán, felkészítőjük Abért András tanár úr. Gratulálunk a szép helyezésekhez, Hajrá Paragvári!

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. szeptember 12.

Immár 56. alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Gyermek Játékokat, melyet 2024-ben Leonban, Mexikóban szerveztek meg. Nagy büszkeséggel tölt el minket, hogy eme rangos eseményen iskolánk 8.d osztályos tanulója, Windisch Dávid is részt vehetett. Dávid súlylökésben a 6. helyen végzett. Dávid fő erőssége a kalapácsvetés, mégis ennek ellenére sikerült korosztályában elérnie ezt a rendkívüli eredményt, s kitűnnie a világ legjobbjai közül! Gratulálunk a szép helyezéshez, további sok sikert kívánunk! Dávid elkötelezettségét, kitartását ismervén bízunk benne, hogy Halász Bence után pár év múlva egy újabb olimpiai bajnokot köszönthetünk majd!

  Galéria...
  • paragvari.hu
  • 2024. szeptember 2.

Szeptember 1-jén, vasárnap tartottuk meg új tanévünk megnyitóünnepségét, mely ünnepség egyben a városi tanévnyitónak is a helyszíne volt. Vendégeink közt köszönthettük Dr. László Győző és Horváth Soma alpolgármester urakat, a Szombathelyi Tankerületi Központ képviselőit, valamint a város iskoláinak, nevelési intézményeinek igazgatóit. Az ünnepségen Horváth Tihamér, aki 65 évvel ezelőtt szerezte meg pedagógusdiplomáját, vehette át vas emlékdiplomáját Dr. László Győző alpolgármester úrtól. Végül iskolánk igazgatója, Gergácz Gábor megnyitotta a 2024/2025-ös tanévet. Az ünnepségről készült fotók az alábbi képgalériákban tekinthetőek meg.

  Galéria #1...

  Galéria #2...

  YouTube...